Inne tematy związane ze zdrowiem

W tej podkategorii znajdziecie wszystkie wpisy na temat zdrowia i leczenia poza tymi, które dotyczą atopowego zapalenia skóry oraz nosa i zatok. Jednak niemniej ważne.

Badania – naukowe i laboratoryjne

Będzie o tym, jak czytać badania naukowe, żeby nie mieć mętliku w głowie i nie dać nabrać się na każdy medialny szum. Dieta niskowęglowodanowa skraca życie? Mięso jest rakotwórcze? Czyżby???

Tutaj dowiecie się też, jak robić badania laboratoryjne, zwłaszcza bardziej zaawansowane, żeby nie dać się kompletnie niekompetentnym pracownikom tych placówek i jednak te badania zrobić… Jak radzić sobie ze swoim zdrowiem, kiedy nie mamy pomocy specjalisty i jak to robić, żeby nie zbankrutować: gdzie można oszczędzić na leczeniu np. idąc na różne zabiegi czy konsultacje do studentów czy jak kupować suplementy przez przepłacania. Dobre suplementy, dodajmy, nie byle jakie, ale nie z pierwszej lepszej strony internetowej za wszelką cenę 😉 Dlaczego trzeba czytać ulotki leków? Czy warto robić analizę pierwiastkową włosa i czy to badanie coś daje?

Jak poprawić swoje zdrowie: sen, dieta, suplementy

Czy nasze symptomy są czymś normalnym, co możemy zignorować, czy jednak to, na co uskarżają się wszyscy dookoła wcale takie normalne nie jest, a na pewno nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Znowu nieprzespana noc? Siwe włosy przed 30. rokiem życia? Poza tym dowiecie się, dlaczego warto pisać historię swojego zdrowia i jak to zrobić?

Spragnieni więcej wiedzy? Poczytajcie więc o kocance, a przy okazji o tym, jak wiele prozdrowotnych preparatów można uzyskać z jednego surowca i czym mogą się różnić (napary, odwary, suplementy, ekstrakty, olejki eteryczne). A może chcecie zmodyfikować dietę paleo? Na przykład robić ją w wersji niskohistaminowej albo jako dieta zone, czyli inaczej dieta strefowa. Jeśli jeszcze potrzeba Wam wrażeń, poczytajcie koniecznie o akupunkturze! Zapraszam do lektury 🙂